قوانین استفاده از اُستادیو

شرایط و قوانین کلی استفاده از وبسایت اُستادیو در این صفحه شرح داده شده‌اند. لطفاً این قوانین را با دقت مطالعه کرده و در صورت وجود هر گونه سؤال یا ابهام، آن را از طریق صفحه‌ی ارتباط با ما با کارشناسان اُستادیو در میان بگذارید. در نظر داشته باشید قوانین حاضر در گذر زمان ممکن است تغییر کنند. هر گونه تغییر احتمالی از طریق وبسایت و ایمیل به اطلاع کاربران خواهد رسید. لازم به ذکر است تغییرات مذکور پس از اطلاع‌رسانی، بلافاصله قابل اجرا خواهند بود.

تعاریف

 • - کاربر: شخصیتی حقیقی که با ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری مشخص و منحصر به فرد، به استفاده از خدمات و محتوای وبسایت اُستادیو می‌پردازد یا در تکمیل اطلاعات و محتوای آن مشارکت می‌کند.
 • - حساب کاربری: پرونده‌ی دیجیتالی متشکل از داده‌هایی که به یک کاربر منحصر به فرد مربوط می‌شوند و برای ثبت نام در اُستادیو، با رضایت کاربر ضمن پذیرفتن قوانین و شرایط استفاده از این پلتفرم در اختیار اُستادیو قرار گرفته‌اند. بخشی از داده‌های حساب کاربری نزد اُستادیو محفوظ و بخشی از آن برای عموم قابل رویت خواهد بود.
 • - مخاطب:مجموعه‌ی شخصیت‌های حقیقی که به دلایل مختلف در معرض اطلاعات و داده‌های وبسایت اُستادیو قرار می‌گیرند اما هنوز به عنوان کاربر روی این پلتفرم ثبت نام نکرده‌اند و حساب کاربری ندارند.
 • - کارشناس اُستادیو: هر یک از کارکنان مجموعه‌ی اُستادیو یا نماینده‌ی رسمی آن که به تشخیص مدیریت مجموعه، صلاحیت رسیدگی به امور مختلف وبسایت به او واگذار شده است.
 • - پست: بخش‌هایی از وبسایت اُستادیو ممکن است فرصت مشارکت در قالب سرویس‌های فوروم، بلاگ، انجمن، ثبت دیدگاه یا سایر امکانات ارتباطاتی را در اختیار کاربران قرار دهد و در نتیجه، امکان ارسال، انتقال و/یا تبادل اطلاعات، ایده‌ها، نظر، پیام‌، محتوا، رسانه، یا سایر اطلاعات را برایشان فراهم کند. این امکان به طور کلی «پست» نامیده می‌شود و استفاده از آن باید در چارچوب قوانین مندرج در این صفحه باشد.
 • - دیدگاه: کاربران اُستادیو قادر خواهند بود نظرات خود در خصوص اساتید و دانشگاه‌های مورد نظر خود را در قالب متن تحت عنوان «دیدگاه» با دیگران به اشتراک بگذارند. استفاده از امکان ثبت دیدگاه باید در چارچوب قوانین مندرج در این صفحه باشد.
 • - امتیاز: نظرات کاربران در خصوص اساتید و دانشگاه‌ها در کنار قالب متنی، به صورت کمی نیز قابل ثبت است که مقدار آن می‌تواند از ۱ تا ۵ متغیر باشد. به این مقدار کمی «امتیاز» گفته می‌شود و استفاده‌ی کاربران از آن باید در چارچوب قوانین مندرج در این صفحه باشد.

قوانین و شرایط کلی استفاده از وبسایت اُستادیو

 1. مسئولیت تمام فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری هر کاربر رخ می‌دهد همراه با پیامدهای ناشی از آن، صرفاً با دارنده‌ی حساب کاربری مربوطه است.
 2. محتوای ارسالی توسط کاربران اُستادیو در قالب پست، دیدگاه یا امتیاز، بیانگر نظرات اُستادیو نیستند و بازتاب‌دهنده‌ی نظرات شخصی کاربران خواهند بود.
 3. اُستادیو برای جلوگیری از انتشار محتوای غیر مجاز توسط کاربران، از ابزار‌های خودکار و دستی مورد نیاز بهره می‌گیرد؛ با این حال صحت و اعتبار پست‌های ارسالی از سوی کاربران توسط اُستادیو تضمین نمی‌شود.
 4. موارد زیر در استفاده از این وبسایت ممنوع بوده و اُستادیو مجاز است به هر ترتیبی که صلاح می‌داند با کاربران خاطی و موارد منع‌شده برخورد کند:

  درج اطلاعات نامرتبط، درج اطلاعات کذب، بی‌احترامی و استفاده از الفاظ رکیک، تبعیض جنسیتی، نژادی، فرهنگی و یا قومی، آزار و اذیت، تهدید، نفرت پراکنی، ارسال پیام‌های اتوماتیک به صورت خواسته یا ناخواسته (اسپم)، ارسال لینک‌های نامرتبط، ارسال لینک‌های حاوی بدافزار یا موارد خطرناک دیگر نظیر فیشینگ، استفاده از اُستادیو برای مقاصد تجاری نظیر تبلیغ محصول یا خدمات، ارسال فایل یا کد مخرب مانند ویروس، تروجان یا سایر برنامه‌های مضر، تلاش برای دسترسی غیر مجاز به سایت اُستادیو یا زیرمجموعه‌های آن از جمله حساب‌های کاربری دیگر کاربران، اسامی، گذرواژه‌ها و اطلاعات شخصی آنها، تلاش برای پدید آوردن تغییر، اختلال یا تداخل در فعالیت وبسایت اُستادیو (هک).

 5. حق بررسی، رد یا حذف پست‌هایی که از سمت کارشناسان اُستادیو، مغایر با قوانین سایت تشخیص داده می‌شوند برای اُستادیو محفوظ است.
 6. با وجود تمهیدات اندیشیده شده برای پست‌ها، در صورتی که کاربر به تخلف عامدانه از چارچوب قوانین و مقررات این صفحه ادامه دهد، به منظور حفظ کیفیت اُستادیو، حفظ حقوق جمعی کاربران آن و ایجاد محیطی امن برای استفاده‌ی مسالمت‌آمیز از این پلتفرم، علاوه بر راهکار‌های اشاره شده در بند قبل حقوق زیر نیز برای اُستادیو محفوظ خواهد بود:

  جلوگیری از ارسال پست‌های بیشتر، لغو حساب کاربری، استفاده از هر نوع ابزار لازم برای اجرای مقررات این موافقت‌نامه، از جمله مسدود کردن آدرس‌های IP خاص یا غیر فعال کردن ثبت نام کاربر در سایت.

 7. کاربر با ارسال هر پست متعهد می‌شود پست ارسالی هیچ کدام از قوانین سایت را نقض نمی‌کند؛ حاوی اطلاعات جعلی، کذب یا غیرقانونی نیست، برای سلامت کاربر یا کاربران دیگر ضرری ندارد، هیچ‌گونه تعهدی از سوی اُستادیو برای کاربر ایجاد نمی‌کند.
 8. کاربر با انتشار هر پست روی اُستادیو، اجازه‌ی استفاده از این پست را در سرتاسر جهان، به طور دائم، در هر نوع رسانه، به تنهایی و یا به عنوان بخشی از سایر اطلاعات از هر نوع، در اختیار اُستادیو قرار می‌دهد.
 9. تشخیص پذیرش یا رد درخواست کاربران یا مخاطبان اُستادیو مبنی بر تغییر یا حذف کامل پست سایر کاربران یا بخشی از آن با اُستادیو بوده و ثبت گزارش برای پست، لزوماً به معنای حذف قطعی آن نیست.
 10. غیر فعال کردن حساب کاربری توسط کاربران، به معنای حذف کامل محتوا یا اطلاعات وارد شده از دیتابیس اُستادیو نیست. کاربر نیز پس از غیر فعال کردن حساب خود، می‌تواند با مراجعه‌ی مجدد به اُستادیو و وارد کردن اطلاعات مربوطه، حساب کاربری خود را فعال کرده و اطلاعات پیشین خود را بازیابی نماید.
 11. اُستادیو هیچ مسئولیتی در قبال سایت‌های شخص ثالث، شیوه‌های تجاری (از جمله سیاست‌های حفظ حریم خصوصی) آنها و یا کالا یا خدمات ارائه شده توسط آنها ندارد.

تمامی حقوق متعلق به اُستادیو میباشد و هرگونه بهره برداری پیگرد قانونی دارد.